يکشنبه, 10 اسفند 1399
  • ساعت : ۱۵:۱۰:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۸۷۶
دانشگاه همراه با انقلاب/ ۱۷۱رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز عنوان کرد؛
پیروزی انقلاب اسلامی معجزه الهی قرن بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز گفت: پیروزی انقلاب اسلامی که باعث تحیر همه جهانیان شده یک معجزه الهی در قرن گذشته بوده و رهبری امام‌خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی یک رهبری پیامبر‌گونه بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرگز، مجید محمد‌نژاد در مراسم پایانی مسابقات فرهنگی و هنری دهه فجر دبستان پسرانه سمای به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز که با حضور حجت‌الاسلام سید‌ابوالفضل حسینی امام جمعه بندرگز، مسئولان شهرستانی، دانش‌آموزان منتخب و خانواده های آنان در سالن آمفی تئاتر سپهبد شهید سردار سلیمانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از بزرگترین اعجاز قرن بود.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی با رشادت‌ها و فداکاری‌هایافراد زیادی به ثمر نشست، اما نقش امام (ره) برجسته و خاص بود و رهبری ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی پیامبرگونه بود.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز افزود: نگاه به تاریخ زندگی پیامبراکرم(ص) و امام‌(ره) نشان می‌دهد که همان‌طور که پیامبر در بدو تولد پدر بزرگوارشان و در پنج‌سالگی مادرشان و در هشت سالگی جد بزرگوارشان را از دست دادند و یتیم شدند،  امام (ره)نیز در سن پنج سالگی پدرشان، در سن پانزده سالگی مادر‌شان و عمه مکرمه‌شان را که سرپرستی ایشان را برعهده داشتند از دست می‌دهند و یتیم می‌شوند و با ایشان از لحاظ درد یتیمی مشابهت دارند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز در ادامه اضافه کرد: پیامبر اکرم (ص)در سن ۴۰ سالگی مبعوث شد و در طی ۲۳ سال نبوت و رسالت خویش قرآن کریم را که بزرگ‌ترین کتاب و نسخه رهایی‌بخش برای بشریت است را به عنوان یک معجزه الهی به بشریت تقدیم کرد.

محمدنژاد خاطر‌نشان کرد: امام (ره) نیز در سال ۱۳۴۰ و پس از رحلت حضرت آیت‌الله بروجردی در سن ۶۰ سالگی برانگیخته شد و با شروع یک حرکت بزرگ نهایتاً پس از ۱۷ سال انقلاب اسلامی را به عنوان یک معجزه بزرگ به ملت بزرگ ایران هدیه کردند.

این استاد دانشگاه گفت: انقلاب اسلامی باعث نجات بخشیدن ملت مظلوم ایران از ظلم ۲ هزار و ۵۰۰ ساله شاهنشاهی و نیز رهایی کشور از چنگال استعمارگران و استثمارگران و در نهایت رسیدن به عزت و استقلال و آزادی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرگز بیان کرد: با توجه به حمایت‌هایی که از رژیم سرتا پا مسلح پهلوی و نیز شرایط خفقان آن رژیم در جامعه می‌شد، پیروزی انقلاب اسلامی که باعث تحیر همه جهانیان شده یک معجزه الهی در قرن گذشته بوده و رهبری امام‌خمینی (ره) در پیروزی انقلاب اسلامی یک رهبری پیامبر‌گونه بود.

به گزارش آنا، در پایان مراسم  از ۲۲ دانش‌آموز برتر مدرسه پسرانه سمای واحد بندرگز با اهدای جوایز قدردانی شد.

انتهای پیام/۴۱۱۷/

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0