چهارشنبه, 2 مهر 1399
  • ساعت : ۱۰:۳۱:۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ 
  • کد خبر : ۲۷۹۷
كتاب «مراقبت معنوی در مبتلایان به اختلالات روانپزشكی» ترجمه و چاپ شد

عضو هیئت‌علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز با همکاری دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی این واحد دانشگاهی کتابچه راهنمای «مراقبت معنوی در مبتلایان به اختلالات روانپزشکی» را ترجمه کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بندرگز، محمدمهدی شمسایی عضو هیئت‌علمی گروه روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی بندرگز با همکاری زینت مهربخش دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی این واحد دانشگاهی کتابچه راهنمای مراقبت معنوی در مبتلایان به اختلالات روانپزشکی را ترجمه کرد.

این کتابچه در دو بخش نگاه نظری به مراقبت معنوی و چگونگی انجام مراقبت معنوی در  ۳۰ صفحه از سوی انتشارات تهران زاده نوین به چاپ رسیده است.

در چکیده کتابچه آمده است: «معنویت و روانپزشکی قرابت چندانی در ظاهر باهم ندارند؛ اما آنچه مسلم است اینکه افزایش روزافزون آگاهی ما از راه‌هایی ‏است که برخی جنبه‌های معنویت می‌تواند منافع واقعی برای سلامت روان داشته باشد.»

در ادامه این‌‎  کتابچه عنوان شده است:‎ «امروزه مجامع علمی با دور شدن از دیدگاه سنتی بر این باورند که سبب‌شناسی و درمان اختلالات روان‌‌پزشکی تنها ‏محدود به سه ‏بعد زیستی، روانی و اجتماعی نیستند. در سال‌های اخیر ادبیات پژوهش بُعد چهارمی به نام معنویت به این ابعاد ‏اضافه کرده و ‏معتقد است که ما نیاز داریم تا به طور جدی ایـن بـعد را به عنوان عاملی معنادار در انعطاف پذیری و بهبود در ‏نظر بگیریم.‌‏»

در این‌‎  کتابچه بیان شده است: «مراقبت معنوی» به عنوان چگونگی تسهیل و توانمندکردن افراد در تشخیص نیازهای معنوی خود و رفع آنها ‏معنا ‏یافته است.»

به گزارش آنا، اصل این کتاب به زبان انگلیسی تألیف جو باربر و مدی پارکس است

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0